Really Simple SSL pro - en to el translation catalogue (310 entries)

en:  the SSL certificate is expiring soon. The ValidTo date is:
el: το πιστοποιητικό SSL λήγει σύντομα. Η ημερομηνία λήξης είναι:

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
el: Το %s είναι μια κλάση singleton και δεν μπορείτε να δημιουργήσετε μια δεύτερη παρουσία.

en: %s to %s of %s results
el: %s σε %s από %s αποτελέσματα

en: %s/%s activations available.
el: %s/%s διαθέσιμες ενεργοποιήσεις.

en: %sActivate%s your license.
el: %sΕνεργοποίηση%s της άδειας χρήσης σας.

en: %sGo to the settings page%s or %spurchase a license%s.
el: %sΜεταβείτε στη σελίδα ρυθμίσεων%s ή %sαγοράστε μια άδεια χρήσης%s.

en: %sRead more%s.
el: %sΔιαβάστε περισσότερα%s.

en: %sScan again%s
el: %sΕπανάληψη σάρωσης%s

en: %sScan for issues%s
el: %sΣάρωση για ζητήματα%s

[ctx: 'date' at 'time']
en: %s at %s
el: %s στις %s

en: (filtered from %s results)
el: (φιλτραρισμένο από %s αποτελέσματα)

en: * is the default value. This means the feature is allowed.
el: * είναι η προεπιλεγμένη τιμή. Αυτό σημαίνει ότι η λειτουργία επιτρέπεται.

en: .htaccess file not writable. Set the .htaccess file permissions to writeable or add the following lines manually:
el: Το αρχείο .htaccess δεν είναι εγγράψιμο. Ορίστε τα δικαιώματα του αρχείου .htaccess σε εγγράψιμες ή προσθέστε τις ακόλουθες γραμμές με χειροκίνητο τρόπο:

en: .htaccess unavailable on nginx
el: Το .htaccess δεν είναι διαθέσιμο στον NGINX

en: A redirect to http was detected. This might result in redirect loops.
el: Εντοπίστηκε ανακατεύθυνση σε http. Αυτό μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα βρόχους ανακατεύθυνσης.

en: According to the check that was performed just now on
el: Σύμφωνα με τον έλεγχο που έγινε μόλις τώρα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Activate license
el: Ενεργοποίηση άδειας χρήσης

en: Activate your license for automatic updates.
el: Ενεργοποιήστε την άδεια χρήσης σας για αυτόματες ενημερώσεις.

en: After enabling this option, you have to %ssubmit%s your site. Please read the instructions on this page carefully before doing so.
el: Αφού ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, πρέπει να %sυποβάλλετε%s τον ιστότοπό σας. Παρακαλώ διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες σε αυτήν τη σελίδα.

en: Allow
el: Επιτρέπεται

en: Allow/revoke
el: Επιτρέπεται/Άρση

en: Allowed
el: Επιτρέπεται

en: Always backup first!
el: Πάντα να δημιουργείτε αντίγραφα ασφαλείας!

en: Auto replace mixed content
el: Αυτόματη αντικατάσταση μεικτού περιεχομένου

en: Be very carefull with this function! Please backup your site before proceeding.
el: Να είστε πολύ προσεκτικοί με αυτή τη λειτουργία! Δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπού σας πριν συνεχίσετε.

en: Be very carefull with this function! Please backup your site before proceeding. This function will also create a backup of each changed file, name rsssl-bkp-filename. You can use the 'roll back files' function to restore the original files.
el: Να είστε πολύ προσεκτικοί με αυτή τη λειτουργία! Δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπού σας πριν συνεχίσετε. Αυτή η λειτουργία θα δημιουργήσει επίσης ένα αντίγραφο ασφαλείας κάθε τροποποιημένου αρχείου, με όνομα rsssl-bkp-filename. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία 'επαναφορά αρχείων' για να επαναφέρετε τα αρχικά αρχεία.

en: Blocked
el: Μπλοκαρισμένο

en: Blocked URL: %s
el: Αποκλεισμένη διεύθυνση URL: %s

en: Can be fixed automatically by pressing the Fix button. If fixing fails, the source file can be edited manually by pressing the Edit button.
el: Μπορεί να διορθωθεί αυτόματα πατώντας το κουμπί 'Διόρθωση'. Εάν η διόρθωση αποτύχει, μπορείτε να επεξεργαστείτε το πηγαίο αρχείο με χειροκίνητο τρόπο πατώντας το κουμπί 'Επεξεργασία'.

en: Cannot be fixed automatically, as the mixed content is coming from an external domain. Contact the owner of the domain to update the CSS/JS file
el: Δεν είναι δυνατή η αυτόματη διόρθωση, καθώς το μεικτό περιεχόμενο προέρχεται από έναν εξωτερικό τομέα. Επικοινωνήστε με τον κάτοχο του τομέα για να ενημερώσετε το αρχείο CSS/JS

en: Checking if external js or css files contain http links, %s of %s
el: Έλεγχος εάν τα εξωτερικά αρχεία JS ή CSS περιέχουν συνδέσμους http, %s από %s

en: Checking posts for external URLs, %s of %s
el: Έλεγχος δημοσιεύσεων για εξωτερικές διευθύνσεις URL, %s από %s

en: Checking which postmeta contain external resources
el: Ελέγξτε ποια postmeta περιέχουν εξωτερικούς πόρους

en: Checking which resources can't load over ssl, %s of %s
el: Έλεγχος των πόρων που δεν μπορούν να φορτωθούν μέσω SSL, %s από %s

en: Checking widgets for external URLs
el: Έλεγχος μικροεφαρμογών για εξωτερικές διευθύνσεις URL

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Configure your site for the HSTS preload list
el: Ρυθμίστε τις παραμέτρους του ιστότοπού σας για τη λίστα προφόρτωσης HSTS

en: Content Security Policy
el: Πολιτική Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP)

en: Content Security Policy configuration
el: Ρύθμιση παραμέτρων Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP)

en: Content Security Policy reporting enabled
el: Η αναφορά Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP) είναι ενεργοποιημένη

en: Content Security Policy reporting is paused to limit server resources. Please start configuring your Content Security Policy and enable reporting again.
el: Η αναφορά Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP) έχει τεθεί σε παύση για να περιορίσει τους πόρους του διακομιστή. Παρακαλώ ξεκινήστε τη ρύθμιση των παραμέτρων της Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου και επανενεργοποιήστε την αναφορά.

en: Copyright warning!
el: Προειδοποίηση πνευματικών δικαιωμάτων!

en: Deactivate license
el: Απενεργοποίηση άδειας χρήσης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Directive
el: Οδηγία

en: Disable access to the license page for all other accounts except your own.
el: Απενεργοποιήστε την πρόσβαση στη σελίδα άδειας χρήσης για όλους τους άλλους λογαριασμούς εκτός από του δικού σας.

en: Disable for all users, except yourself
el: Απενεργοποίηση για όλους τους χρήστες, εκτός από εσάς

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Does not work with %s
el: Δεν λειτουργεί με %s

en: Domain/protocol
el: Τομέας / πρωτόκολλο

en: Downloading files from other websites can cause serious copyright issues! It is always illegal to use images, files, or any copyright protected material on your own site without the consent of the copyrightholder. Please ask the copyrightholder for permission. Use this function at your own risk.
el: Η λήψη αρχείων από άλλους ιστότοπους μπορεί να προκαλέσει σοβαρά ζητήματα πνευματικών δικαιωμάτων! Είναι πάντα παράνομο να χρησιμοποιείτε εικόνες, αρχεία ή οποιοδήποτε υλικό που προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα στον ιστότοπό σας χωρίς τη συγκατάθεση του κατόχου των πνευματικών δικαιωμάτων. Ζητήστε την άδεια του κατόχου των πνευματικών δικαιωμάτων. Χρησιμοποιήστε αυτή τη λειτουργία με δική σας ευθύνη.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Editing files can break your site if you do not do it right!
el: Η επεξεργασία αρχείων μπορεί να καταστρέψει τον ιστότοπό σας εάν δεν υλοποιηθεί σωστά!

en: Elementor mixed content successfully converted.
el: Το μεικτό περιεχόμενο του Elementor έχει μετατραπεί με επιτυχία.

en: Enable this if you want the mixed content fixer for admin.
el: Ενεργοποιήστε το εάν θέλετε το πρόγραμμα επιδιόρθωσης μεικτού περιεχομένου για το διαχειριστικό περιβάλλον.

en: Enable this if you want to automatically replace mixed content.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να αντικαταστήσετε αυτόματα το μεικτό περιεχόμενο.

en: Enable this if you want to block the htaccess file from being edited.
el: Ενεργοποιήστε το εάν θέλετε να αποκλείσετε την επεξεργασία του αρχείου .htaccess

en: Enable this if you want to enable certificate expiration notices.
el: Ενεργοποιήστε το εάν θέλετε να λαμβάνετε τις ειδοποιήσεις λήξης πιστοποιητικού.

en: Enable this if you want to hide the SSL menu on subsites.
el: Ενεργοποιήστε το εάν θέλετε να αποκρύψετε το μενού SSL σε δευτερεύουσες τοποθεσίες.

en: Enable this if you want to redirect ALL websites to SSL using .htaccess
el: Ενεργοποιήστε το εάν θέλετε να ανακατευθύνετε ΟΛΟΥΣ τους ιστότοπους σε SSL χρησιμοποιώντας το .htaccess

en: Enable this if you want to redirect SSL websites using .htaccess.
el: Ενεργοποιήστε το εάν θέλετε να ανακατευθύνετε ιστότοπους με SSL χρησιμοποιώντας το .htaccess

en: Enable this if you want to use the internal WordPress 301 redirect for all SSL websites. Needed on NGINX servers, or if the .htaccess redirect cannot be used.
el: Ενεργοποιήστε το αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την εσωτερική ανακατεύθυνση 301 του WordPress για όλους τους ιστότοπους με SSL. Απαιτείται σε διακομιστές NGINX ή εάν δεν είναι δυνατή η χρήση της ανακατεύθυνσης μέσω .htaccess.

en: Enforce
el: Επιβολή

en: Enter your license key
el: Εισαγάγετε το κλειδί άδειας χρήσης

en: Error
el: Σφάλμα

en: Everything
el: Όλα

en: Feature
el: Λειτουργία

en: File editing blocked in WordPress!
el: Η επεξεργασία αρχείων αποκλείστηκε στο WordPress!

en: File editing is blocked in WordPress. To edit these files, please use your FTP client.
el: Η επεξεργασία αρχείων έχει αποκλειστεί στο WordPress. Για να επεξεργαστείτε αυτά τα αρχεία, χρησιμοποιήστε το πρόγραμμα FTP client.

en: Finished scan
el: Ολοκλήρωση σάρωσης

en: First
el: Αρχικό

en: Fix
el: Διόρθωση

en: Fix URLs
el: Διόρθωση των URLs

en: Fix http in CSS and JS files
el: Διόρθωση του http σε αρχεία CSS και JS

en: Follow these steps to complete the setup:
el: Ακολουθήστε τα εξής βήματα για να ολοκληρώσετε τη ρύθμιση:

en: For more information about this security header, please follow this %slink%s.
el: Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτήν την κεφαλίδα ασφαλείας, παρακαλώ ακολουθήστε αυτόν τον %sσύνδεσμο%s.

en: Found
el: Βρέθηκαν

en: Full Scan
el: Πλήρη σάρωση

en: Generating file list
el: Δημιουργία λίστας αρχείων

en: Generating web page list
el: Δημιουργία λίστας σελίδων ιστού

en: Go to editor
el: Μετάβαση στο πρόγραμμα επεξεργασίας

en: Great! Your scan last completed without errors.
el: Τέλεια! Η σάρωση ολοκληρώθηκε τελευταία χωρίς σφάλματα.

en: HSTS, HTTP Strict Transport Security improves your security by forcing all your visitors to go to the SSL version of your website for at least a year.
el: Το HTTP Strict Transport Security (HSTS) βελτιώνει την ασφάλειά σας αναγκάζοντας τη μετάβαση όλων των επισκεπτών σας στην SSL έκδοση του ιστότοπού σας για τουλάχιστον έναν χρόνο.

en: HTTP Strict Transport Security is not enabled.
el: Το HTTP Strict Transport Security δεν έχει ενεργοποιηθεί.

en: HTTP Strict Transport Security was set.
el: Το HTTP Strict Transport Security ορίστηκε.

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hide menu for subsites
el: Απόκρυψη μενού για τις δευτερεύουσες τοποθεσίες

en: How to set the security headers
el: Πώς να ορίσετε τις κεφαλίδες ασφαλείας

en: I have read the warning, continue
el: Έχω διαβάσει την προειδοποίηση, συνέχεια

en: I have read the warnings, continue
el: Έχω διαβάσει τις προειδοποιήσεις, συνέχεια

en: If these files are generated by a theme or plugin, it is best to change the settings in that plugin instead. Otherwise your changes maybe overwritten by the plugin.
el: Εάν αυτά τα αρχεία δημιουργούνται από ένα εικαστικό θέμα ή ένα πρόσθετο, είναι καλύτερο να αλλάξετε τις ρυθμίσεις σε εκείνο το πρόσθετο αντ' αυτού. Διαφορετικά, οι αλλαγές σας ενδέχεται να αντικατασταθούν από το πρόσθετο.

en: If you revoke a rule from the content security policy, the rule will be deleted from the resource list that is considered safe to load. This might affect your website, or specific functions. You can always allow the resource if needed.
el: Εάν άρετε έναν κανόνα από την πολιτική ασφάλειας περιεχομένου, ο κανόνας θα διαγραφεί από τη λίστα πόρων που θεωρείται ασφαλής για φόρτωση. Αυτό ενδέχεται να επηρεάσει τον ιστότοπό σας ή συγκεκριμένες λειτουργίες.  Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να επιτρέψετε τον πόρο, εάν χρειάζεται.

en: If your certificate expires, your site goes offline. Uptime robots don't alert you when this happens.
el: Εάν το πιστοποιητικό σας λήξει, ο ιστότοπός σας θα είναι εκτός σύνδεσης. Τα uptime robots δεν σας ειδοποιούν όταν αυτό συμβαίνει.

en: Ignore
el: Αγνόηση

en: Import and insert file
el: Εισαγωγή και εισαγωγή αρχείου

en: In field: %s
el: Στο πεδίο: %s

en: In post:
el: Στη δημοσίευση:

en: It is recommended to enable this feature as soon as your site is running smoothly on SSL, as it greatly improves security.
el: Συνιστάται να ενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία μόλις ο ιστότοπός σας λειτουργεί ομαλά σε SSL, καθώς βελτιώνει σημαντικά την ασφάλεια.

en: It is recommended to enable this feature as soon as your site is running smoothly on SSL, as it improves your security.
el: Συνιστάται να ενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία μόλις ο ιστότοπός σας λειτουργεί ομαλά σε SSL, καθώς βελτιώνει την ασφάλειά σας.

en: JS or CSS file with mixed content
el: Αρχείο JS ή CSS με μεικτό περιεχόμενο

en: Last
el: Τελευταίο

en: License
el: Άδεια χρήσης

en: License not activated
el: Η άδεια χρήσης δεν έχει ενεργοποιηθεί

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Looking up blocked resources in files, %s of %s
el: Αναζήτηση αποκλεισμένων πόρων σε αρχεία, %s από %s

en: Looking up blocked resources in postmeta
el: Αναζήτηση αποκλεισμένων πόρων σε postmeta

en: Looking up blocked resources in posts
el: Αναζήτηση αποκλεισμένων πόρων σε δημοσιεύσεις

en: Looking up blocked resources in widgets
el: Αναζήτηση αποκλεισμένων πόρων στις μικροεφαρμογές

en: Mixed content fixer on the WordPress back-end
el: Πρόγραμμα επιδιόρθωσης μεικτού περιεχομένου στο back-end του WordPress

en: Mixed content found in a widget. Press the edit link to edit the widget manually.
el: Βρέθηκε μεικτό περιεχόμενο σε μικροεφαρμογή. Πατήστε τον σύνδεσμο 'επεξεργασία' για να επεξεργαστείτε την μικροεφαρμογή με χειροκίνητο τρόπο.

en: Mixed content found in in a post. Can be fixed automatically by pressing the fix button. Pressing the edit button allows you to update the link in the post manually.
el: Βρέθηκε μεικτό περιεχόμενο σε μια δημοσίευση. Μπορεί να διορθωθεί αυτόματα πατώντας το κουμπί 'διόρθωση'. Πατώντας το κουμπί 'επεξεργασία' σας επιτρέπει να ενημερώσετε τον σύνδεσμο στη δημοσίευση με χειροκίνητο τρόπο.

en: Mixed content from a postmeta table in your database. Usually won't cause any mixed content on the front-end. Check the post if it causes mixed content. If so, the link can be replace directly in the database.
el: Μεικτό περιεχόμενο από έναν πίνακα postmeta στη βάση δεδομένων σας. Συνήθως δεν θα προκαλέσει μεικτό περιεχόμενο στο front-end. Ελέγξτε τη δημοσίευση αν προκαλεί μεικτό περιεχόμενο. Σε αυτήν την περίπτωση, ο σύνδεσμος μπορεί να αντικατασταθεί απευθείας στη βάση δεδομένων.

en: Mixed content in %s
el: Μεικτό περιεχόμενο σε %s

en: Mixed content in CSS/JS file from other domain
el: Μεικτό περιεχόμενο σε αρχείο CSS/JS από άλλον τομέα

en: Mixed content in a widget
el: Μεικτό περιεχόμενο σε μικροεφαρμογή

en: Mixed content in remote file
el: Μεικτό περιεχόμενο σε απομακρυσμένο αρχείο

en: Mixed content in the postmeta table
el: Μεικτό περιεχόμενο στον πίνακα postmeta

en: Mixed content resources: %s
el: Πόροι μεικτού περιεχομένου: %s

en: Mixed content scan
el: Σάρωση μεικτού περιεχομένου

en: Multisite detected. Please consider upgrading to %smultisite%s.
el: Εντοπίστηκε Multisite. Εξετάστε το ενδεχόμενο αναβάθμισης σε %smultisite%s.

en: Never
el: Ποτέ

en: Next
el: Επόμενο

en: No Content Security Policy violations found.
el: Δεν βρέθηκαν παραβιάσεις Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP).

en: No caching
el: Χωρίς κρυφή μνήμη

en: No items reported yet. Come back at a later time.
el: Δεν αναφέρθηκαν ακόμη στοιχεία. Επιστρέψτε αργότερα.

en: No mixed content has been found!
el: Δεν βρέθηκε μεικτό περιεχόμενο!

en: No redirect to http detected.
el: Δεν εντοπίστηκε ανακατεύθυνση στο http.

en: No response
el: Καμία ανταπόκριση

en: No restrictions for this feature.
el: Δεν υπάρχουν περιορισμοί για αυτήν τη λειτουργία.

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No results found in the table
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα στον πίνακα

en: No results to show
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα για εμφάνιση

en: No scan completed yet. Before migrating to SSL, you should do a %sscan%s
el: Καμία σάρωση δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Πριν από τη μετεγκατάσταση σε SSL, θα πρέπει να πραγματοποιήσετε μια %sσάρωση%s

en: No scan done yet. Start a quick or full scan to identify any issues.
el: Δεν έγινε σάρωση ακόμα. Ξεκινήστε μια γρήγορη ή πλήρη σάρωση για να εντοπίσετε τυχόν ζητήματα.

en: Not available
el: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Not detected
el: Δεν εντοπίστηκε

en: On page
el: Στη σελίδα

en: Once 1 minutes
el: Μία φορά 1 λεπτό

en: Once 10 minutes
el: Μία φορά 10 λεπτά

en: Once Daily
el: Μία φορά την ημέρα

en: Open
el: Ανοικτό

en: Optimize your SSL security with the mixed content scan, secure cookies and advanced security headers.
el: Βελτιστοποιήστε την ασφάλεια SSL με τη σάρωση μεικτού περιεχομένου, τα ασφαλή cookies και τις προηγμένες κεφαλίδες ασφαλείας.

en: PHP file with mixed content
el: PHP αρχείο με μεικτό περιεχόμενο

en: Please activate Really Simple SSL network wide.
el: Παρακαλώ ενεργοποιήστε το Really Simple SSL σε όλο το δίκτυο.

en: Please activate your license key.
el: Ενεργοποιήστε το κλειδί άδειας χρήσης.

en: Please ensure that your site is running over SSL smoothly, and note that all subdomains, including www and non-www domain need to be HTTPS!
el: Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας εκτελείται μέσω SSL ομαλά και επισημάνετε ότι όλοι οι υποτομείς, συμπεριλαμβανομένων των τομέων με www και χωρίς www πρέπει να είναι HTTPS!

en: Please enter your license key. Available in your %saccount%s.
el: Παρακαλώ εισαγάγετε το κλειδί άδειας χρήσης. Διατίθεται στον %sλογαριασμό σας%s.

en: Please install and activate Really Simple SSL to enable the add-on.
el: Παρακαλώ εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε το πρόσθετο Really Simple SSL για να ενεργοποιήσετε την επέκταση.

en: Please note that any changes you have made since to your current files, will be lost.
el: Λάβετε υπόψη ότι τυχόν αλλαγές που έχετε πραγματοποιήσει στα τρέχοντα αρχεία σας, θα χαθούν.

en: Please renew your certificate before the expiry date.
el: Παρακαλώ ανανεώστε το πιστοποιητικό σας πριν από την ημερομηνία λήξης.

en: Please upgrade to the latest version to be able use the full functionality of the plugin.
el: Παρακαλώ αναβαθμίστε στην τελευταία έκδοση για να είναι σε θέση να χρησιμοποιήσει την πλήρη λειτουργικότητα του πρόσθετου.

en: Plugin dependency error
el: σφάλμα εξάρτησης πρόσθετου

en: Post field with mixed content
el: Πεδίο δημοσίευσης με μεικτό περιεχόμενο

en: Post with mixed content
el: Δημοσίευση με μεικτό περιεχόμενο

en: Potential redirect loop.
el: Πιθανός βρόχος ανακατεύθυνσης.

en: Premium settings
el: Ρυθμίσεις Premium

en: Premium support
el: Υποστήριξη Premium

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous scan completed with issues
el: Η προηγούμενη σάρωση ολοκληρώθηκε με ζητήματα

en: Quick Scan
el: Γρήγορη σάρωση

en: Re-check the redirect
el: Ελέγξτε ξανά την ανακατεύθυνση

en: Really Simple SSL Pro Multisite license key
el: Κλειδί άδειας χρήσης του Really Simple SSL Pro Multisite

en: Really Simple SSL Pro license key
el: Κλειδί άδειας χρήσης του Really Simple SSL Pro

en: Really Simple SSL needs to be updated to the latest version to be compatible.
el: Το Really Simple SSL πρέπει να ενημερωθεί στην πιο πρόσφατη έκδοση για να είναι συμβατό.

en: Really Simple SSL pro cannot be activated. The plugin requires PHP 5.6 or higher
el: Το Really Simple SSL Pro δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. To πρόσθετο απαιτεί PHP 5.6 ή νεότερη έκδοση

en: Really Simple SSL pro cannot be activated. The plugin requires WordPress 4.9 or higher
el: Το Really Simple SSL Pro δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Το πρόσθετο απαιτεί WordPress 4.9 ή νεότερη έκδοση

en: Really Simple SSL pro is an add-on for Really Simple SSL, and cannot do it on its own :-(
el: Το Really Simple SSL Pro είναι μια επέκταση του πρόσθετου Really Simple SSL και δεν μπορεί να λειτουργήσει μόνη της :-(

en: Really Simple SSL pro multisite
el: Really Simple SSL Pro Multisite

en: Receive an email when your certificate is about to expire
el: Λήψη μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όταν το πιστοποιητικό σας πρόκειται να λήξει

en: Recommended security headers enabled.
el: Oι προτεινόμενες κεφαλίδες ασφαλείας είναι ενεργοποιημένες.

en: Recommended security headers not enabled (%sRead more%s).
el: Οι προτεινόμενες κεφαλίδες ασφαλείας δεν είναι ενεργοποιημένες (%sΔιαβάστε περισσότερα%s).

en: Reporting active
el: Η αναφορά είναι ενεργή

en: Reporting is active and will gather Content Security Policy directives available under ‘Content Security Policy configuration’.
el: Οι αναφορά είναι ενεργή και θα συγκεντρώσει τις οδηγίες της Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου που είναι διαθέσιμες στην ενότητα 'Ρύθμιση παραμέτρων Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP)'.

en: Reporting paused
el: Η αναφορά τέθηκε σε παύση

en: Reporting will be paused after 20 requests to limit server load. You can always manually set reporting to paused, if needed.
el: Η αναφορά θα διακοπεί προσωρινά μετά από 20 αιτήματα για τον περιορισμό του φόρτου του διακομιστή. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να ορίσετε χειροκίνητα την αναφορά σε παύση, εάν χρειάζεται.

en: Restore files
el: Επαναφορά αρχείων

en: Resume
el: Συνέχιση

en: Revoke
el: Άρση

en: Revoke and delete rule
el: Άρση και διαγραφή κανόνα

en: Revoke rule
el: Άρση κανόνα

en: Revoking a Rule from the Content Security Policy
el: Ανάκληση κανόνα από την Πολιτική Ασφαλείας Περιεχομένου

en: Roll back changes made to your files
el: Επαναφορά των αλλαγών που έγιναν στα αρχεία σας

en: Roll back file changes
el: Επαναφορά αλλαγών αρχείων

en: SCAN
el: ΣΑΡΩΣΗ

en: SSL certificate expiration warning
el: Προειδοποίηση λήξης πιστοποιητικού SSL

en: SSL configuration finished!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του SSL ολοκληρώθηκε!

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Searching for js and css files and links to external resources in website, %s of %s
el: Αναζήτηση JS και CSS αρχείων και συνδέσμων σε εξωτερικούς πόρους στον ιστότοπο, %s από %s

en: Searching for mixed content in css and js files, %s of %s
el: Αναζήτηση μεικτού περιεχομένου σε αρχεία CSS και JS, %s από %s

en: Security headers have been set via PHP but your site uses caching. Caching prevents the headers from working correctly. We recommend to add the following security headers to your NGINX configuration file:
el: Οι κεφαλίδες ασφαλείας έχουν οριστεί μέσω PHP, αλλά ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί κρυφή μνήμη. Η κρυφή μνήμη εμποδίζει τη σωστή λειτουργία των κεφαλίδων. Συνιστάται να προσθέσετε τις ακόλουθες κεφαλίδες ασφαλείας στο αρχείο ρύθμισης παραμέτρων του NGINX:

en: Send
el: Αποστολή

en: Server not recognized
el: Ο διακομιστής δεν αναγνωρίζεται

en: Set the security headers with PHP. Should be enabled when using NGINX as the webserver, or when the htaccess security headers are not supported by your hosting company.
el: Ορίστε τις κεφαλίδες ασφαλείας με PHP. Θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη κατά τη χρήση του NGINX ως διακομιστή Διαδικτύου ή όταν οι htaccess κεφαλίδες ασφαλείας δεν υποστηρίζονται από την εταιρεία φιλοξενίας σας.

en: Set with PHP
el: Ορίστε με την PHP

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show %s results
el: Εμφάνιση %s αποτελεσμάτων

en: Show ignored URLs
el: Εμφάνιση διευθύνσεων URL που έχουν παραβλεφθεί

en: Site
el: Ιστότοπος

en: Sites
el: Ιστότοποι

en: Something went wrong.
el: Κάτι πήγε στραβά.

en: Something went wrong. Please refresh the page and try again, or fix manually.
el: Κάτι πήγε στραβά. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά ή διορθώστε το με χειροκίνητο τρόπο.

en: Someting went wrong. If this doesn't work, you can put the original files back by changing files named 'rsssl-bkp-filename' to filename.
el: Κάτι πήγε στραβά. Εάν αυτό δεν λειτουργεί, μπορείτε να επαναφέρετε τα αρχικά αρχεία αλλάζοντας αρχεία με το όνομα 'rsssl-bkp-filename' σε 'filename'.

en: Start scan
el: Έναρξη σάρωσης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stop editing the .htaccess file
el: Διακοπή επεξεργασίας του αρχείου .htaccess

en: Stop scan
el: Διακοπή σάρωσης

en: TLS version is up-to-date
el: Η έκδοση TLS είναι ενημερωμένη

en: The Content Security Policy allows you to specify which resources to allow on your site.
el: Η Πολιτική Ασφαλείας Περιεχομένου σάς επιτρέπει να καθορίσετε ποιους πόρους θα επιτρέπονται στον ιστότοπό σας.

en: The file could not be downloaded. It might not exist, or downloading is blocked. Fix manually.
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη του αρχείου. Μπορεί να μην υπάρχει ή η λήψη έχει αποκλειστεί. Διορθώστε το με χειροκίνητο τρόπο.

en: The file could not be downloaded. The file might not exist, or downloading is be blocked by the server. Fix manually.
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη του αρχείου. Το αρχείο ενδέχεται να μην υπάρχει ή η λήψη έχει αποκλειστεί από τον διακομιστή. Διορθώστε το με χειροκίνητο τρόπο.

en: The file that's causing a potential mixed content issue.
el: Το αρχείο που προκαλεί ένα πιθανό ζήτημα μεικτού περιεχομένου.

en: The last scan was completed with errors. Are you sure these issues don't impact your site?
el: Η τελευταία σάρωση ολοκληρώθηκε με σφάλματα. Είστε βέβαιοι ότι αυτά τα ζητήματα δεν επηρεάζουν τον ιστότοπό σας;

en: The last scan was completed with errors. Only migrate if you are sure the found errors are not a problem for your site.
el: Η τελευταία σάρωση ολοκληρώθηκε με σφάλματα. Πραγματοποιήστε μετεγκατάσταση μόνο εάν είστε βέβαιοι ότι τα σφάλματα που εντοπίστηκαν δεν αποτελούν πρόβλημα για τον ιστότοπό σας

en: The license information could not be retrieved at this moment. Please try again at a later time.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση των πληροφοριών άδειας χρήσης αυτήν τη στιγμή. Προσπαθήστε ξανά αργότερα.

en: The license key is only visible to %s. Add &rsssl_license_unlock={your license key} behind the URL to unlock the license block.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης είναι ορατό μόνο στο %s. Προσθέστε &rsssl_unlock_license={your license key} πίσω από τη διεύθυνση URL για να ξεκλειδώσετε το μπλοκ άδειας χρήσης.

en: The preload list offers even more security, as browsers will be instructed to load the site over HTTPS, even before the first visit.
el: Ο κατάλογος προφόρτωσης προσφέρει ακόμα περισσότερη ασφάλεια, καθώς θα δοθούν οδηγίες στα προγράμματα περιήγησης να φορτώσουν τον ιστότοπο μέσω HTTPS, ακόμα και πριν από την πρώτη επίσκεψη.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
el: Υπάρχει μια διαθέσιμη νέα έκδοση του %1$s. %2$sΠροβολή έκδοσης %3$s λεπτομέρειες%4$s ή %5$sενημέρωση τώρα%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
el: Υπάρχει μια νέα έκδοση του %1$s διαθέσιμη. %2$sView έκδοση %3$s λεπτομέρειες%4$s.

en: There was a problem editing the file. Please try manually.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την επεξεργασία του αρχείου. Δοκιμάστε με χειροκίνητο τρόπο.

en: These settings are only available on the network settings, available with the %sAgency license%s.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι διαθέσιμες μόνο στις ρυθμίσεις δικτύου, οι οποίοι είναι διαθέσιμες με την %sάδεια χρήσης Agency%s.

en: These settings are only available under the %snetwork settings%s.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι διαθέσιμες μόνο στις ρυθμίσεις %sδικτύου%s.

en: This domain is not activated for this Really Simple SSL Pro license. Please activate the license for this domain.
el: Αυτός ο τομέας δεν είναι ενεργοποιημένος για αυτήν την άδεια Really Simple SSL Pro. Ενεργοποιήστε την άδεια για αυτόν τον τομέα.

en: This downloads the file from the domain without SSL, inserts it into WP media, and changes the URL to the new URL.
el: Αυτό κάνει λήψη του αρχείου από τον τομέα χωρίς SSL, το εισάγει στα πολυμέσα του WP και αλλάζει τη διεύθυνση URL στη νέα διεύθυνση URL.

en: This feature is not allowed. Enable this to disable the feature entirely on your site.
el: Αυτή η λειτουργία δεν επιτρέπεται. Ενεργοποιήστε το για να απενεργοποιήσετε πλήρως τη λειτουργία στον ιστότοπό σας.

en: This function downloads the file from the domain without SSL, inserts it into WP media, and changes the URL to the new URL.
el: Αυτή η λειτουργία κάνει λήψη του αρχείου από τον τομέα χωρίς SSL, το εισάγει στα πολυμέσα του WP και αλλάζει τη διεύθυνση URL στη νέα διεύθυνση URL.

en: This function will change the urls to the protocol independent // instead of http://
el: Αυτή η λειτουργία θα αλλάξει τις διευθύνσεις URL στο πρωτόκολλο independent // αντί για http://

en: This header allows you to restrict browser features on your own and embedded pages.
el: Αυτή η κεφαλίδα σάς επιτρέπει να περιορίσετε τις λειτουργίες του προγράμματος περιήγησης στις δικές σας και ενσωματωμένες σελίδες.

en: This header enforces certificate transparency. This is done by expecting valid Signed Certificate Timestamps (SCTs).
el: Αυτή η κεφαλίδα επιβάλλει τη διαφάνεια του πιστοποιητικού. Αυτό γίνεται περιμένοντας έγκυρες χρονικές σφραγίδες υπογεγραμμένου πιστοποιητικού (SCT).

en: This header only sets a referrer when navigating to the same protocol (HTTPS->HTTPS) and not when downgrading (HTTPS->HTTP).
el: Αυτή η κεφαλίδα ορίζει μόνο ένα referrer κατά την περιήγηση στο ίδιο πρωτόκολλο (HTTPS->HTTPS) και όχι κατά την υποβάθμιση (HTTPS->HTTP).

en: This header prevents MIME-sniffing, which can be used to upload malicious files disguised as another content type.
el: Αυτή η κεφαλίδα αποτρέπει το MIME-sniffing, η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την αποστολή κακόβουλων αρχείων που μεταμφιέζονται ως άλλου τύπου περιεχομένου.

en: This header prevents your site from being loaded in an iFrame on other domains. This is used to prevent clickjacking attacks.
el: Αυτή η κεφαλίδα εμποδίζει τη φόρτωση του ιστότοπού σας σε ένα iFrame σε άλλους τομείς. Αυτό χρησιμοποιείται για την αποτροπή επιθέσεων clickjacking.

en: This header protects your site from cross-site scripting attacks. If a cross-site scripting attack is detected, the browser will automatically sanitize (remove) unsafe parts (scripts) when this header is enabled.
el: Αυτή η κεφαλίδα προστατεύει τoν ιστότοπό σας από επιθέσεις cross-site scripting. Εάν εντοπιστεί μια επίθεση cross-site scripting, το πρόγραμμα περιήγησης αυτόματα θα καταργήσει μη ασφαλή τμήματα (scripts) όταν αυτή η κεφαλίδα είναι ενεργοποιημένη.

en: This is an additional header to force all incoming http:// requests to https://.
el: Αυτή είναι μια πρόσθετη κεφαλίδα για να επιβάλετε όλα τα εισερχόμενα αιτήματα http:// σε https://.

en: This is an advanced feature. Only enable this if you know what you're doing. See %sour usage guide%s
el: Αυτή είναι μια προηγμένη λειτουργία. Ενεργοποιήστε το μόνο εάν γνωρίζεται τι κάνετε. Ανατρέξτε στον %sοδηγό χρήσης%s

en: This license is not valid for this product. Find out why on your %saccount%s.
el: Αυτή η άδεια χρήσης δεν είναι έγκυρη για αυτό το προϊόν. Μάθετε γιατί στον %λογαριασμό σας%s.

en: This license is not valid. Find out why on your %saccount%s.
el: Αυτή η άδεια χρήσης δεν είναι έγκυρη. Μάθετε γιατί στον %λογαριασμό σας%s.

en: This option is enabled on the network menu
el: Αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη στο μενού δικτύου

en: This option is enabled on the network menu.
el: Αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη στο μενού δικτύου.

en: This option sends an email to the administrator email address (%s) when your certificate is about to expire within 2 weeks.
el: Αυτή η επιλογή στέλνει ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του διαχειριστή (%s) όταν το πιστοποιητικό σας πρόκειται να λήξει εντός 2 εβδομάδων.

en: This will put the files back that were changed by the fix option in Really Simple SSL pro.
el: Αυτό θα επαναφέρει τα αρχεία που άλλαξαν με την επιλογή διόρθωσης του Really Simple SSL Pro.

en: To restart reporting, set Content Security Policy to ‘reporting active’.
el: Για να επανεκκινήσετε την αναφορά, ορίστε την Πολιτική Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP) σε 'Η αναφορά είναι ενεργή'.

en: Today
el: Σήμερα

en: Unlimited activations available.
el: Απεριόριστες ενεργοποιήσεις διαθέσιμες.

en: Update Really Simple SSL Free to the latest version for optimal Content Security Policy compatibility.
el: Ενημερώστε το Really Simple SSL δωρεάν στην πιο πρόσφατη έκδοση για βέλτιστη συμβατότητα της Πολιτικής Ασφαλείας Περιεχομένου.

en: Upgrade insecure request
el: Αναβάθμιση μη ασφαλούς αιτήματος

en: Upgrade to a %s5 sites or Agency%s license.
el: Αναβάθμιση σε άδεια χρήσης %s5 ιστότοπων ή Agency%s.

en: Upgrade to an %sAgency%s license.
el: Αναβάθμιση σε άδεια χρήσης %sAgency%s.

en: Use this option if you do not have the secure lock in the WordPress admin.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν δεν έχετε το λουκέτο ασφαλείας στο διαχειριστικό περιβάλλον του WordPress.

en: User not found
el: Ο χρήστης δεν βρέθηκε

en: Valid
el: Έγκυρη

en: Valid license for %s.
el: Έγκυρη άδεια χρήσης για το %s.

en: Valid until %s.
el: Ισχύει μέχρι %s.

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: When there a no new directives reported, you can continue with the configuration and set the Content Security Policy to ‘Enforce’.
el: Όταν δεν αναφέρονται νέες οδηγίες, μπορείτε να συνεχίσετε με τη ρύθμιση παραμέτρων και να ορίσετε την Πολιτική Ασφαλείας Περιεχομένου σε 'Επιβολή'.

en: When you enable this option, the URL's that were previously ignored are shown again.
el: Όταν ενεργοποιείτε αυτήν την επιλογή, οι διευθύνσεις URL που είχαν παραβλεφθεί προηγουμένως εμφανίζονται ξανά.

en: When you send this form we will attach the following information: license key, scan results, your domain, .htaccess file, debug log and a list of active plugins
el: Όταν στέλνετε αυτήν τη φόρμα θα επισυνάψουμε τις ακόλουθες πληροφορίες: κλειδί άδειας χρήσης, αποτελέσματα σάρωσης, τον τομέα σας, το αρχείο .htaccess, αρχείο καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων και μια λίστα ενεργών πρόσθετων

en: Widget area "%s"
el: Περιοχή μικροεφαρμογών '%s'

en: Widget with mixed content
el: Μικροεφαρμογή με μεικτό περιεχόμενο

en: WordPress 301 redirection to SSL for all SSL sites
el: Ανακατεύθυνση 301 του WordPress σε SSL για όλους τους ιστότοπους με SSL

en: Works with %s
el: Λειτουργεί με %s

en: You can activate your license on the %slicense tab%s.
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε την άδεια χρήσης σας στην %sκαρτέλα άδεια χρήσης%s.

en: You can edit the source file manually by pressing the edit button.
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε το πηγαίο αρχείο χειροκίνητα πατώντας το κουμπί 'επεξεργασία'.

en: You can renew your license on your %saccount%s.
el: Μπορείτε να ανανεώσετε την άδεια χρήσης σας από τον %sλογαριασμό%s σας.

en: You can upgrade on your %saccount%s.
el: Μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση από τον %sλογαριασμό σας%s.

en: You can upgrade or renew your license on the %slicense tab%s.
el: Μπορείτε να αναβαθμίσετε ή να ανανεώσετε την άδεια χρήσης σας στην %sκαρτέλα άδεια χρήσης%s.

en: You do not have any activations left on your Really Simple SSL Pro license. Please upgrade your plan for additional activations.
el: Δεν έχετε περαιτέρω ενεργοποιήσεις της άδειας χρήσης σας του Really Simple SSL Pro. Αναβαθμίστε το πλάνο σας για επιπλέον ενεργοποιήσεις.

en: You do not have permission to install plugin updates
el: Δεν έχετε δικαίωμα εγκατάστασης ενημερώσεων του πρόσθετου

en: You finished a scan without errors.
el: Ολοκληρώσατε μια σάρωση χωρίς σφάλματα.

en: You have a lifetime license.
el: Έχετε άδεια χρήσης lifetime.

en: You have a multisite environment. To leverage all configuration options in Really Simple SSL, we recommend to enabled the plugin networkwide, then use the 'activate per site' option to enable SSL per site.
el: Έχετε ένα περιβάλλον multisite. Για να αξιοποιήσετε όλες τις επιλογές ρύθμισης παραμέτρων στο Really Simple SSL, σας συνιστούμε να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο σε ολόκληρο το δίκτυο και, στη συνέχεια, να χρησιμοποιήσετε την επιλογή 'ενεργοποίηση ανά ιστότοπο' για να ενεργοποιήσετε το SSL ανά ιστότοπο.

en: You have enabled the nginx.conf security header option. Check if the following security headers have been added to the NGINX configuration file:
el: Έχετε ενεργοποιήσει την επιλογή κεφαλίδας ασφαλείας nginx.conf. Ελέγξτε εάν έχουν προστεθεί οι ακόλουθες κεφαλίδες ασφαλείας στο αρχείο ρύθμισης παραμέτρων του NGINX:

en: You have new rules that can be added to your Content Security Policy.
el: Έχετε νέους κανόνες που μπορούν να προστεθούν στην Πολιτική Ασφαλείας Περιεχομένου (CSP).

en: You have scanned your site before, but the scan results are cleared from the cache. Run a new scan to see the results.
el: Έχετε ήδη σαρώσει τον ιστότοπό σας, αλλά τα αποτελέσματα της σάρωσης διαγράφονται από την προσωρινή αποθήκευση. Εκτελέστε μια νέα σάρωση για να δείτε τα αποτελέσματα.

en: You haven't activated your Really Simple SSL Pro Multisite license yet. To get all future updates, enter your license on the network settings page.
el: Δεν έχετε ενεργοποιήσει ακόμα την άδεια χρήσης Really Simple SSL Pro Multisite. Για να λάβετε όλες τις μελλοντικές ενημερώσεις, εισαγάγετε την άδεια χρήσης σας στη σελίδα ρυθμίσεων δικτύου.

en: You haven't scanned the site yet, you should scan your site to check for possible issues.
el: Δεν έχετε σαρώσει ακόμα τον ιστότοπο. Θα πρέπει να σαρώσετε τον ιστότοπό σας για να ελέγξετε πιθανά ζητήματα.

en: Your Really Simple SSL Pro license key has expired. Please renew your license to continue receiving updates and premium support.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης Really Simple SSL Pro έχει λήξει. Ανανεώστε την άδειά σας για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη premium.

en: Your Really Simple SSL Pro license key hasn't been activated yet. You can activate your license key on the license tab.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης Really Simple SSL Pro δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε το κλειδί άδειας χρήσης στην καρτέλα 'Άδεια'.

en: Your Really Simple SSL Pro license key is not activated. Please activate your license to continue receiving updates and premium support.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης του Really Simple SSL Pro δεν είναι ενεργοποιημένο. Παρακαλώ ενεργοποιήστε την άδεια χρήσης σας για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη premium.

en: Your Really Simple SSL pro license hasn't been activated.
el: Η άδεια χρήσης του Really Simple SSL pro δεν έχει ενεργοποιηθεί.

en: Your Really Simple SSL pro license is not valid.
el: Η άδεια χρήσης του Really Simple SSL pro δεν είναι έγκυρη.

en: Your files already were restored.
el: Τα αρχεία σας έχουν ήδη αποκατασταθεί.

en: Your files were restored.
el: Τα αρχεία σας αποκαταστάθηκαν.

en: Your license could not be found in our system. Please contact %ssupport%s.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της άδειας χρήσης σας στο σύστημά μας. Παρακαλώ επικοινωνήστε με την %sυποστήριξη%s.

en: Your license has been revoked. Please contact %ssupport%s.
el: Η άδεια χρήσης σας έχει αρθεί. Παρακαλώ επικοινωνήστε με την %sυποστίριξη%s.

en: Your license key has expired. Please renew your license key on your %saccount%s.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης έχει λήξει. Ανανεώστε το κλειδί άδειας χρήσης στον %sλογαριασμό σας%s.

en: Your site has been configured for the HSTS preload list. If you have submitted your site, it will be preloaded. Click %shere%s to submit.
el: Ο ιστότοπός σας έχει ρυθμιστεί για τη λίστα προφόρτωσης HSTS. Εάν έχετε υποβάλλει τον ιστότοπό σας, θα είναι προφορτωμένος. Κάντε κλικ %sεδώ%s για υποβολή.

en: Your site is not yet configured for the HSTS preload list.
el: Ο ιστότοπός σας δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα για τη λίστα προφόρτωσης HSTS.

en: Your site redirects 404 pages to the http:// version of your homepage. This can cause mixed content issues with images.
el: Ο ιστότοπός σας ανακατευθύνει σελίδες 404 στην http:// έκδοση της αρχικής σελίδας σας. Αυτό μπορεί να προκαλέσει ζητήματα μεικτού περιεχομένου με εικόνες.

en: Your site uses an outdated version of TLS. Upgrade to TLS 1.2 or TLS 1.3 to keep your site secure.
el: Ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί μια παλιά έκδοση του TLS. Αναβαθμίστε σε TLS 1.2 ή TLS 1.3 για να διατηρήσετε τον ιστότοπό σας ασφαλή.

en: activate
el: ενεργοποίηση

en: ago
el: πριν

en: allowed
el: επιτρέπεται

en: cached file, deactivate cache to see the actual source
el: προσωρινά αποθηκευμένο αρχείο, απενεργοποιήστε την προσωρινή μνήμη για να δείτε την πραγματική πηγή

en: deactivate
el: απενεργοποίηση

en: file
el: αρχείο

en: htaccess redirection to SSL on the network
el: ανακατεύθυνση μέσω .htaccess σε SSL στο δίκτυο

en: iFrame in the wp_postmeta database table
el: iFrame στον πίνακα wp_postmeta της βάσης δεδομένων

en: in uploads directory, possibly generated by plugin or theme
el: στον κατάλογο uploads, που ενδεχομένως δημιουργείται από πρόσθετο ή εικαστικό θέμα

en: mu plugin file
el: αρχείο πρόσθετου mu

en: nginx.conf unavailable on %s
el: Το nginx.conf δεν είναι διαθέσιμο στο %s

en: none means that this feature is not allowed. Enable this to disable the feature entirely on your site.
el: 'none' σημαίνει ότι αυτή η λειτουργία δεν επιτρέπεται. Ενεργοποιήστε το για να απενεργοποιήσετε πλήρως τη λειτουργία στον ιστότοπό σας.

en: not allowed
el: δεν επιτρέπεται

en: plugin file
el: αρχείο πρόσθετου

en: self means this is feature is only allowed for content on your own domain. External scripts won't be able to use it.
el: 'self' σημαίνει ότι αυτή η λειτουργία επιτρέπεται μόνο για περιεχόμενο στον δικό σας τομέα. Τα εξωτερικά scripts δεν θα μπορούν να το χρησιμοποιήσουν.

en: theme file
el: αρχείο εικαστικού θέματος

en: unlimited
el: απεριόριστες

en: uploads file, possibly generated by plugin or theme
el: φορτώνει το αρχείο, που δημιουργείται ενδεχομένως από το πρόσθετο ή το εικαστικό θέμα
